پرش به محتوا

سوشیال سیگنال

اگر شما به صورت حرفه ای درباره سئو مطالعه کنید، شاید تا به حال واژه سوشیال سیگنال به گوشتان خورده باشد. به صورت کلی به کلیه کارها و فعالیت هایی که در شبکه های اجتماعی گوناگون برای معرفی و شناساندن سایت انجام می شود، سوشیال سیگنال یا سیگنال اجتماعی می گویند.

درواقع سیگنال اجتماعی سیگنال هایی است که از شبکه های مجازی و اجتماعی سایت شما دریافت خواهد کرد. یعنی همان تعاملاتی است که در سوشیال مدیا (شبکه های اجتماعی) کاربران با وبسایت شما انجام می دهند. منظور از تعاملات، فعالیت هایی مثل کامنت گذاری، لایک کردن و اشتراک گذاری است که کاربران مختلف نسبت به پست و فعالیت های سایت و یا صفحات مختلف مجازی شما انجام می دهند.  همه این تعاملات یک سوشیال سیگنال نامیده می شود.

سوشیال سیگنال چه کمکی به سایت می کند؟

به طور قطعی می توان گفت که سوشیال سیگنال در بهبود رتبه سایت نقش موثری خواهد داشت زیرا فعالیت هایی که در سایر شبکه های اجتماعی نسبت به معرفی سایت خود انجام می دهید باعث می شود گوگل محتوای سایت شما را به خوبی بشناسد و در موتورهای جستجو به خوبی دیده شود.

سوشیال سیگنال

امروزه با گسترش شبکه های مجازی و افزایش عضویت عموم مردم در آن ها باعث شده است، کسب و کار زیادی به این شبکه ها روی بیاورند و حتی به معرفی سایت خود بیش از پیش در آن بپردازند. درکل یکی از بهترین راه ها برای بهتر کردن سئو و رتبه سایت به طور غیر مستقیم استفاده از سوشیال سیگنال می باشد.

تاثیرات سوشیال سیگنال روی وبسایت

یک سری تاثیرات سوشیال سیگنال به صورت مستقیم و در برخی موارد هم به صورت غیر مستقیم رخ می دهد؛

تاثیرات مستقیم:

برای مثال تعداد افرادی که صفحه شما را دنبال می کنند و یا تعداد لایک های پست شما در شبکه مجازی و یا تعداد کامنت ها و اشتراک گذاری ها می تواند در بهبود رتبه سایت تاثیر مستقیم خود را بگذارد.

تاثیرات غیر مستقیم:

بالا رفتن میزان مدت زمان حضور افراد در صفحه و سایت شما و یا افزایش یافتن تعداد لینک های مرتبط با سایت از جمله تاثیرات غیرمستقیمی است که سوشیال سیگنال در بهبود امتیاز و رتبه سایت خواهند داشت.

سوشیال سیگنال

چطور می توان با استفاده از سوشیال سیگنال موجب بهبود رتبه سایت شد؟

اولین قدم برای این کار ساخت اکانت در شبکه های اجتماعی است تا کاربران با سایت و برند شما آشنا شوند.

دومین قدم می تواند انجام فعالیت های مرتبط با سایت در شبکه های اجتماعی به صورت مرتب و روزانه است تا افراد علاقه مند صفحه تان را دنبال کنند و هر چه تعداد دنبال کنندگانتان بیشتر باشد بهتر خواهد بود.

برای معرفی و جذب افراد بیشتر می توانید مسابقاتی را برگزار همراه با جایزه های گوناگون تعیین کنید و به نوعی کاربران را برای فعالیت و اشتراک گذاری ترغیب کنید.

سوشیال سیگنال

فراموش نکنید که هر چه انتقادپذیرتر باشید و به نظرات مخاطبین خود احترام بیشتری بگذارید پیج پر بازدیدتری خواهید داشت.

نکته مهمی که مطرح است این است که اگر خلاقیت خود را افزایش دهید و بدون تقلید و با ابتکار جلو بروید حتما موفق خواهید شد.

سوشیال سیگنال چگونه تاثیر خود را بر سئو می گذارد؟

کیفیت و برتری یک سایت از تعداد کاربرانی که سایت را مدت زمان بیشتری مشاهده کرده باشند توسط گوگل و موتورهای جستجو با استفاده از الگوریتم هایی مخصوص، مشخص می شود. علاوه بر این مورد هرچقدر تعداد تعاملات و اشتراک گذاری ها نیز بیشتر باشد سینگال های آن افزایش یافته و در نهایت بهبود سئو و رتبه سایت را منجر می شود.

سوشیال سیگنال

کدام سایت ها و شبکه های اجتماعی برای افزایش سیگنال های دریافتی نقش پر رنگی را ایفا می کنند؟

شبکه اجتماعی اینستاگرام Instagram

اینستاگرام از جمله شبکه های مجازی معروفی است که اغلب افراد با آن آشنا هستند و فعالیت می کنند. امروزه اینستاگرام به دلیل داشتن قابلیت نمایش بالا به اکثر افراد جامعه بهترین شبکه اجتماعی برای افزایش سیگنال های دریافتی گوگل است. بنابراین می توان با افزایش تعداد فالورها و فعالیت های پی در پی، در نهایت با بیشتر شناساندن پیج و سایت خود سیگنال های دریافتی را افزایش داد.

هرچه تعداد لایک و کامنت یک پست بیشتر و تعداد بازدید استوری های یک پیج زیادتر باشد نشان می دهد مخاطبین پیج بیشتر است در نتیجه سیگنال نیز افزایش می یابد.

فیسبوک (Facebook)

فیسبوک از اولین سایت ها و شبکه های اجتماعی در دنیا بوده که موفقیت های زیادی را نیز کسب کرد. فیسبوک نیز جزو گزینه های سوشیال سیگنال کاربردی به شمار می آورد.

سوشیال سیگنال

در فیسبوک همان همانند اینستاگرام، تعداد کامنت و لایکهای یک پست و اشتراک گذاری های انجام شده از عوامل مهم تاثیرگذار در افزایش سیگنال های دریافتی می باشد.

توییتر (twitter)

توییتر یکی دیگر از شبکه های اجتماعی پر مخاطب است که به منظور اشتراک نوشته ها و متن کاربرد دارد. توییتر هم گزینه مناسبی برای دریافت سیگنال های اجتماعی می باشد.

تعداد توییت ها و همچنین ریتوییت ها در توییتر بسیار حائز اهمیت و تاثیرگذار است.

یوتیوب (YouTube)

سایت یوتیوب بهترین سایت و شبکه اجتماعی است که زحمت انتشار ویدیوها را برعهده دارد. برای افزایش سیگنال های دریافتی از یوتیوب غافل نشوید. دقت کنید که یوتیوب اولین ابزار این فهرست است که متعلق به خود گوگل است و لذا اهمیت بسیار بسیار بالایی دارد. یوتیوب در ایران نیز طرفداران فراوانی داشته که در صورتی که شما یک ویدیو ایجاد کنید از بازدید این ویدیوها به این موضوع پی خواهید برد.

لینکدین (linkedin)

لینکدین یکی از شبکه های اجتماعی محبوب به شمار می رود که به منظور  ایجاد کسب و کار شکل گرفت و امروزه مدیران، مهندسان و صاحبان کسب و کارهای مختلف در آن عضویت داشته و به کار می پردازند.

و…

اگر بخواهید سوشیال سیگنال به حد کافی مفید واقع شود چه کارهایی را باید بهتر انجام دهید؟

متن و محتوای قوی

داشتن متن و محتوای قوی و منحصر به فرد از جمله وظایفی است که باید آن را به درستی انجام دهید. محتوای تولید شده باید متناسب با سلیقه مخاطب باشد. بحتوا باید طوری باشد که برای کاربر مفید باشد.

سوشیال سیگنال

فعالیت روزانه و منظم

داشتن حضور و فعالیت مستمر باعث افزایش مخاطب و بیشتر دیده شدن پیج و در نهایت سایت شما خواهد شد.

توجه به مخاطب

توجه به نظرات و پیشنهادات و انتقادات مخاطب باعث می شود تعاملات بهتری با مخاطب داشته باشید و اقدامات مخاطب پسند داشته باشید. همه این موارد در سئو سایت تاثیر مثبتی خواهد داشت.

برگزاری مسابقات و کمپین های گوناگون

هرگونه فعالیت هایی مثب برگزاری مسابقات و کمپین ها که منجر به تشویق و ترغیب مخاطب به فعالیت و اشتراک گذاری پست های پیج شود تا پیج بهتر دیده شود.

سوشیال سیگنال

سوال: سوشیال سیگنال چه تاثیری روی سئو سایت دارد؟

برای مدت ها این سوال خیلی گنگ بود. سوال اینجاست که اگر دو سایت مشابه داشته باشیم که یکی در شبکه های اجتماعی فیسبوک و توئیتر لایک و کامنت زیادی دارد ولی دیگری اصلا روی شبکه های اجتماعی کار نکرده، کدام سایت در گوگل بالاتر قرار می گیرد.

از طرفی تحقیقات موردی نشان داده بود که سایت هایی که کامنت و لایک بالاتری دارند، در گوگل بالاتر قرار گرفته اند. این داستان ادامه داشت تا این که مدیر وب اسپم سابق گوگل یعنی مت کاتس در سال 2014 یک ویدیو طلایی بسیار شفاف در این باره در یوتیوب منتشر کرد. در این ویدیو مت کاتس گفت:

Facebook and Twitter pages are treated like any other pages in our web index, and so if something occurs on Twitter or occurs on Facebook and we’re able to crawl it then we can return that in our search results.

به عبارت دیگر مت کاتس گفت ما اصلا به هیچ عنوان فیسبوک و توییتر و امثالهم فرقی برایمان ندارد. ما به صورت یک سایت کاملا معمولی ان ها را بررسی کرده و هیچ اهمیت خاصی برای سوشیال سیگنال قائل نیستیم. این عامل باعث شد که سوشیال سیگنال از آیتم های موثر بر سئو سایت به کلی حذف شود. اما یک سوال هنوز باقی است. ان هم سوال زیر است:

سوال: اگر گوگل سایت های شبکه های اجتماعی را خیلی معمولی بررسی می کند، پس چرا سایت هایی که لایک و کامنت بالاتری دارند معمولا در گوگل بالاتر هستند؟

پاسخ به این سوال نیز در نوع خودش جالب است. بگذارید با مثال به شما بگوییم. فرض کنید که من یک فروشگاه اینترنتی تاسیس می کنم و برای ان شبکه های اجتماعی ایجاد می کنم. این فروشگاه را با سئو و دردسر به صفحه اول گوگل می آورم. حالا من با توجه به این که انچنان در اینترنت شناخته شده نیستم طبیعی است که لایک ها و کامنت های کمتری در فیسبوک و توییتر دریافت کنم این در صورتی است که فیسبوک دیجی کالا همین الان هم فعال است! پس طبیعی است که دیجی کالا لایک و کامنت بیشتری دارد!

به عبارت دیگر این لایک و کامنت های شبکه های اجتماعی دیجی کالا نیست که باعث شده دیجی کالا در گوگل به بالا بیاید! بلکه قضیه کاملا برعکس است! یعنی به علت بالا بودن و شناخته شده بودن دیجی کالا در نتیجه لایک و کامنت هایش نیز بیشتر شده است! پس هر وقت می بینیم لایک و کامنت های سایت هایی که بالا هستند بیشتر است، نباید نتیجه بگیریم که این باعث بالا امدن ان ها شده است! بلکه برعکس! بالا بودن این سایت ها و معروفیت این سایت ها باعث شده است که لایک و کامنت ان ها در شبکه های اجتماعی بیشتر باشد!

سوشیال سیگنال

خرید سوشیال سیگنال هیچ اثری روی سئو ندارد؟

مهم ترین نکته ای که می توان از شبکه های اجتماعی دریافت کرد و هم امروز و هم در آینده به رسمیت شناخته می شود، چیزی جز «ترافیک» نیست! ترافیک همیشه جواب بوده است. امروزه سوشیال سیگنال یعنی همان ترافیک. اگر حرف ما را باور ندارید کافی است که به گوگل آنالیتیکس سایت خود بروید و بخش Sources را بررسی کنید و مشاهده کنید که گوگل به صورت کاملا خودکار به ترافیکی که از جانب اینستاگرام و فیسبوک و امثالهم هدایت شود، برچسب Social را می دهد. لذا هم چنان خرید سوشیال سیگنال را قویا توصیه می کنیم.

برای خرید سوشیال سیگنال چه کنیم؟

جهت خرید سوشیال سیگنال می توانید به ایدی ما در تلگرام پیام دهید. ایدی Aminkav و یادتان نرود حتما لینک شبکه های اجتماعی خود را برای ما بفرستید. هزینه برای یک سوشیال سیگنال معمولی در حدود ماهی 500 هزار تومان بوده و بستگی به سایت شما دارد. در هرحال حتما شبکه های اجتماعی کاملی بفرستید یعنی شامل موارد زیر گردد:

  • یوتیوب
  • پینترست
  • اینستاگرام
  • فیسبوک
  • لینکدین
  • و…

در مورد شبکه های اجتماعی مثل یوتیوب که در ایران فیلتر شده است، ما معمولا ناچار هستیم که ترافیک با ایپی خارجی به سایت شما هدایت کنیم اما همچنان تاثیر خودش را روی سئو سایت شما خواهد داشت.

جمع بندی

به طور کلی امروزه با پیشرفت تکنولوژی، کسب و کارها به معرفی و تبلیغات در شبکه های اجتماعی روی آوردند و با استفاده از سوشیال سیگنال رتبه سایت را افزایش داد. سرمایه گذاری روی شبکه های اجتماعی نتایج درخشانی را به مرور به ارمغان می آورد. برای اطلاعات بیشتر درباره خرید سوشیال سیگنال حتما با ما از طریق ایدی تلگرام aminkav تماس حاصل فرمایید.

13 دیدگاه دربارهٔ «سوشیال سیگنال»

  1. اگر داخل اینستاگرام میشد لینک گذاشت خیلی خوب بود لعنتی ایران سوشیال سیگنال نداره که

  2. مهم ترین عاملی که خیلی سئوکارها رعایت نمی کنند و باعث میشن یه سری خاص از دیگران سبقت بگیرن همین سوشیال سیگناله

  3. به نظر منم سوشیال سیگنال الان خیلی مهم نیست من البته از خودتون یه مقداری بازدید از فیسبوک و امثالهم خریدم اگه یادتون بااشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *